100°C-on elkezd forrni ..... és gőz keletkezik.

És a gőz képes meghajtani egy mozdonyt.

Egyetlen fok teszi ezt a különbséget.

Az üzletben és magában az életben is egyetlen fok választja el a jót a kiválótól.

Az elmúlt 25 év összes jelentős golfversenyén átlagosan az első helyezett 3 ütéssel volt jobb, mint a második.

Egy olimpiai számban az 1. és 4. hely közötti különbség nagyon kicsi. 2004-ben a 800m-es férfi síkfutás versenyszámban ez 0.71 másodperc volt.

Az Indy 500-as autóversenyben az utóbbi 10 évben az 1. helyezett átlagosan 1.54 másodperccel előzte meg a 2.-at. A győztes átlagosan $1.278.813-t vihetett haza, a 2. helyezett csupán $621.321-t.

A Te életed. Az eredményeidért Te vagy felelős.

Itt az ideje, hogy feljebb vedd a hőmérsékletet.

Ha olyan dolgokat akarsz elérni, amit eddig még soha nem sikerült, akkor olyan dolgokat kell megtenned, amit eddig még soha nem tettél meg.

Az egyetlen dolog, ami közted és az elérni kívánt dolgok között van, az az akarat, hogy megpróbálod, és hogy elhiszed hogy meg tudod csinálni.

100° kedvesség
"Az élet egyik legszebb kárpótlása az, hogy egyetlen ember sem tud őszintén segíteni egy másikon anélkül, hogy ne segítene ezzel saját magán is." - Ralph Waldo Emerson

100° hit
A hit a lelkesedést táplálja, a lelkesedés pedig szenvedéllyé alakul, ami jót tesz a léleknek.

100° fókusz
Egy egyszerű, pontosan megfogalmazható cél megragadhatja a képzeletet, és szenvedéllyé válhat. A cél olyan, mint a világítótorony, segíti a tájékozódást.

100° kitartás
"A kitartás nem egy hosszú verseny, hanem sok rövid verseny egymás után." - Walter Elliot

(A bejegyzés egy videó alapján készült, amely itt nézhető meg angol nyelven.)